b1Po zakończonej kuracji, każdy pacjent otrzymuje zalecenia i wskazówki dotyczące codziennego funkcjonowania. Chodzi tutaj zarówno o odpowiednie, optymalnie dobrane ćwiczenia jak i o zdrowy styl życia. Okazuje się bowiem, iż u podstaw większości schorzeń leży niewłaściwy sposób poruszania, odżywiania się oraz wykonywania codziennych, często podstawowych czynności życiowych. Początkowo pacjenci zauważają pewne, często mało znaczące, zmiany samopoczucia, na które po pewnym czasie nie zwracają uwagi. Są to początki schorzeń powstające w momencie lekceważenia sygnałów, jakie wysyła nasz organizm.

Aby załagodzić skutki choroby, należy zatem wyrobić sobie właściwe nawyki prawidłowego funkcjonowania w codziennym życiu. Na dużą uwagę zasługuje przede wszystkim prawidłowe odżywianie się. Jest to cały zestaw wskazań z naszej strony, ujęty w DIETOTERAPIĘ. Chodzi w niej głównie o dostosowanie stylu odżywiania się i dobierania pokarmów na podstawie posiadanej grupy krwi.

Przedstawiamy pacjentom zalecenia dotyczące właściwego doboru pokarmów, z podziałem na ich rodzaje oraz doboru uzależnionego od grupy krwi. Przestrzeganie takiej diety nie tylko korzystnie wpłynie na samopoczucie. Ma też znaczenie estetyczne, gdyż spożywanie właściwych pokarmów pomoże pozbyć się zbędnych kilogramów, obniży poziom cholesterolu i pozwoli na utrzymanie optymalnej wagi ciała.

Należy zwrócić uwagę, iż nie podajemy tutaj żadnej drastycznej „diety cud”, a jedynie nakierowujemy na spożywanie odpowiednich pokarmów, po które często sięgamy odruchowo. Kierowanie się intuicją w spożywaniu pokarmów okazuje się adekwatne do wskazanych przy danej grupie krwi. Sami Państwo zobaczycie, że często np. ser, który nie smakuje okazuje się nie wskazany lub wręcz mogący spowodować schorzenia.