reiki_headReiki

Reiki, to „metoda” polegająca na przekazywaniu energii. Słowo składa się z dwóch części. Pierwsza – Rei – oznacza duszę, ducha. Ki, to suma właściwości jakiejś istoty. Słowo Reiki jest więc odwzorowaniem całości np. człowieka – duszy i ciała. Dusza – Rei pobudza do promieniowania siły żywotne – Ki. Jest to po prostu siła żywotna; energia życiowa. Zabiegi Reiki mają na celu przywrócenie właściwego przepływu energii, kierując jej przepływ do odpowiednich miejsc, a jej natężenie do optymalnej wielkości.

Odbiorca nie musi wierzyć w Reiki. Przyjmowanie jej jest aktem, w którym nasza świadomość bierze taki udział, jak w procesie trawienia, kiedy spalane pożywienie jest zamieniane w energię. Z tego powodu nie wymaga od odbiorcy żadnych przygotowań, ani skupiania się na samym procesie oraz wiary w niego. Energia wywiera swój wpływ niezależnie od naszego aktualnego samopoczucia – co dotyczy zarówno dawcy, jak i biorcy.

Zabiegi Reiki mogą być wykonywane na zasadzie bezpośredniego przekazu energii, przez zastosowanie świec Indian Hopi , przez konchowanie (w tym przypadku następuje wzmocnienie działania świec i konch przez wprowadzenie do zabiegu energii) lub przez przekaz zdalny – na odległość (zdjęcia, intensywne myśli o danej osobie). Z przekazu korzyści czerpie nie tylko istota odbierająca (można leczyć także zwierzęta, rośliny) ale również dawca, gdyż uczestniczy on w przekazie energii, która przepływając przez niego również korzystnie wpływa na jego stan.

To, co nazywamy chorobą nie jest niczym innym jak ostatnim stadium wielkiego rozgardiaszu, który panuje głęboko w nas. Jest rzeczą osobistą, że aby powzięta terapia przyniosła oczekiwany rezultat, nie wystarczy dążyć jedynie do wyleczenia danego schorzenia; prócz tego trzeba jeszcze usunąć jego przyczyny

Na co dzień warto w swoim życiu stosować pięć zasad Reiki, które znacznie ułatwiają życie:

  1. Chociaż dziś nie złość się.
  2. Chociaż dziś nie martw się.
  3. Chociaż dziś wykonaj swoja pracę sumiennie.
  4. Chociaż dziś żyj świadomie i teraźniejszością, planując pozytywną przyszłość.
  5. Chociaż dziś kochaj każde żywe stworzenie.

Tyle teorii. W praktyce można zauważyć, że zasady Reiki są więc zasadami, których stosowanie na pewno będzie czynić Nas i Innych wokół nas lepszymi.

Stosując każdy rodzaj bioterapii, należy tez pamiętać o tym, że sami terapeuci są tylko przekaźnikami energii. Człowiek sam z siebie nie mógłby wiele zdziałać.

Współcześnie istnieje wiele, często odmiennych i kontrowersyjnych stanowisk na temat bioenergoterapii. Jeśli nie zapomnimy, że jesteśmy tylko ogniwem w całym procesie Uzdrawiania, wszystko przebiega prawidłowo. Człowiek Wierzący w Pana Boga – Stwórcę – nie powinien mieć problemów z taką interpretacją.

Jednocześnie bioenergoterapia jest metodą kierowaną nie tylko do osób Wierzących.

Często efekt uzdrowienia występuje właśnie u takich osób.

Może po to, aby Uwierzyły…

W każdym razie osoby wierzące powinny zauważyć, ze chora Dusza to chore Ciało.

Niewierzący zaś mówią często, że schorzenia mają swoją przyczynę w psychice.

Należy więc leczyć i Ciało i Dusze.

Życzymy Powodzenia.

Konchowanie

Jest to zabieg połączony z energetycznym oddziaływaniem na chorego. To, co widzi osoba przypatrująca się zabiegowi jest jedynie częścią tego, co dzieje się w ciele pacjenta. Konchowanie jest zabiegiem bardzo głębokim. Działa na cały organizm, skupiając się na chorych organach. Leczy nie tylko ciało fizyczne ale i pozostałe jego formy. Przypomina opisany poniżej zabieg świecowania uszu, z tym że zamiast świec używa się tutaj cylindrycznych lejków.

Świecowanie uszu

Metoda terapii i receptura świec ma źródło w wiedzy i doświadczeniach Indian Hopi z Ameryki północnej. Podobne metody stosowano w Indiach i Chinach. Świece Hopi działają na zasadzie komina, wzbudzając ruch Energii życiowej.

Terapia Hopi jest skuteczna przy takich dolegliwościach, jak : ból głowy, migreny, szumy uszne, zapalenie zatok, nerwice wegetatywne, niedosłuch, stres. Dzięki niej następuje rozładowanie stresu, relaks , pomoc w terapii, regulacja krążenia energii.

Zarówno konchowanie i świecowanie uszu ma także oddziaływanie na receptory umieszczone na małżowinie usznej. Receptory połączone są z organami wewnętrznymi, dzięki czemu zabiegi te wpływają fizycznie na wnętrze organizmu.