AromatherapyAromaterapia to kuracja polegająca na wykorzystywaniu olejków eterycznych otrzymywanych z roślin aromatycznych. Zawierają wiele różnych związków chemicznych, które każdemu z nich nadają specyficzne właściwości. Olejki takie są stosowane w leczeniu różnych dolegliwości fizycznych i psychicznych, a także w kosmetyce lub po prostu dla przyjemności. Olejki eteryczne działają zarówno na nasz stan fizyczny, jak i psychiczny.

U przeciętnego człowieka rozda się tez wątpliwości co do skuteczności środków stosowanych zewnętrznie – a takimi jest większość olejków eterycznych – w leczeniu dolegliwości wewnętrznych. Jednak każdy, kto poznał tajniki aromaterapii i wypróbował na sobie jej działanie, szybko przekonuje się do jej metod. Aromaterapia jest znana jako skuteczna metoda leczenia od wieków.

Aromaterapię zaleca się w drobnych niedomogach organizmu, jak i w przypadku poważnych schorzeń.

Duża grupa olejków eterycznych ma jedna wspólną cechę, a jest nią zdolność pobudzania układu immunologicznego , a wiec wspomaganie organizmu w zwalczaniu chorób i ich objawów. Do takich wspólnych cech należą także właściwości antyseptyczne i bakteriobójcze. Wiele olejków ma także właściwości antywirusowe i przeciwgrzybiczne.

Olejki eteryczne przenikają do organizmu przez układ oddechowy – za pośrednictwem naczyń włosowatych, które przekazują ich cząsteczki do narządów oddychania i przez skore – jeśli stosuje się je do kąpieli, masażu, a także kompresów i okładów.

Od wielu lat w walce z wieloma chorobami nieocenioną role odgrywają antybiotyki, pamiętać jednak warto o tym, ze ich nadużywanie doprowadziło do powstania nowych szczepów bakterii odpornych na ich działanie. Do tego antybiotyki zabijają także potrzebne organizmowi lub obojętnie dla zdrowia bakterie, przyczyniając się w ten sposób do powstawania pleśniawek wywołanych przez drożdżaka (Candida albicans) i innych niemiłych skutków uboczne. 

Dlatego w przypadku niezbyt groźnej infekcji nie spiesz się z antybiotykami, a spróbuj najpierw kuracji olejkami eterycznymi.

W naszym gabinecie do produkcji mieszanek i seansów aromaterapeutycznych (masaż, akupresura, inhalacji) stosujemy w 100 % olejki naturalne, koncernu „AROMATIKA” (Kijów). Olejki zapachowe nie posiadają właściwości leczniczych, oprócz przyjemności ich aromatu.

Na indywidualne zamówienie przygotowujemy mieszanki olejków:

  • dla sportowców,
  • dla pielęgnacji dzieci,
  • po opalaniu w solarium,
  • afrodyzjaki (dla kobiet i mężczyzn),
  • dla redukcji zmarszczek i redukcji rozstępów.